Molekülce

Bilimsel Kaynak Platformu

Molekülce; Türkiye’de ilk defa Gen ve Kromozomal Hastalıklar sözlüğünü oluşturan bir Bilimsel Kaynak Platformudur. Bu sözlük, canlılarda bulunan genlerin, görevlerini, bulundukları lokasyonları ve herhangi bir DNA manipülasyonu sonucu meydana gelen kromozomal hastalıkları ve bunların sıklıklarını anlatan bir online ansiklopedidir. Son yapılan araştırmalar hastalıkların % 80 genetik temelli olduğunu gösteriyor.

Hal böyle iken yaptığımız çalışmaların aslında ne kadar önemli olduğunu siz değerli okuyucuların takdirine bırakıyoruz. Bununla beraber Molekülce, özgün içerikler ve güncel bilimsel haber çevrileri üreterek aktif yayın hayatına devam etmektedir. Çeviriler güvenilir kaynaklardan elde edilip belli bir çeviri güveni sağlamış yazar kadrosu tarafından Türkçe’mize kazandırılır, bu çeviriler aynı zamanda denetleme ekibimiz tarafından denetlenip yayına hazır hale getirilmektedir. Bilimsellik gelişmeyi, gelişirken de geliştirmeyi gerektirir, bu düstur ile yola çıkan Molekülce, çeşitli projeler geliştirerek hizmet/ürün ve içerik yelpazesini genişletmeyi amaç edinmiştir.

Vizyonumuz

Bilimsel Kaynak Platformu – Molekülce, sistematik ve sürdürülebilir yapısı sayesinde başta Türkiye olmak üzere tüm Dünya’da önde gelen en büyük Türkçe bilimsel kaynak platformlarından biri olmayı kendine vizyon edinmiştir.

Misyonumuz

Molekülce, Biyoloji, Moleküler Biyoloji ve Genetik, Biyoteknoloji, Biyomühendislik gibi birçok yaşam bilimleri alanında Türkçe Kaynak adı altında geniş bir bilimsel kaynak yelpazesi oluşturarak Türkçe kaynak eksikliğimize çözüm getirmeyi hedeflemektedir. Farklı kaynaklardan çeşitli derleme, çeviri ve özgün içerikler üreterek araştırmacıları bilgiye kolay, ucuz ve güvenilir yoldan ulaştırmayı kendine misyon edinmiştir.